Esselamun Aleyküm Hoş Geldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Esselamun Aleyküm Hoş Geldiniz

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Zahiri şahsiyeti de korumak gerekir

YazarMesaj
Filistinliyiz
Admin
Filistinliyiz

Zahiri şahsiyeti de korumak gerekir Empty
MesajKonu: Zahiri şahsiyeti de korumak gerekir   Zahiri şahsiyeti de korumak gerekir Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 11:27 am

Bazı sorular sormak için İmam Hasan Askeri (r.a)'ın yanına varan Kamil-i Medeni şöyle diyor: İmam Hasan Askeri (r.a)'ın huzuruna vardığımda, O'nun beyaz ve yumuşak elbise giydiğini gördüm. Kendi kendime dedim ki: "Allah'ın hüccet ve velisi yumuşak elbise giyiyor ama bize, kardeşlerle eşitliği sağlamayı ve onların halini gözetmeyi ve böyle elbiseler giymekten sakınmayı emrediyor." Bu esnada İmam (r.a) yenlerini yukarı kaldırdı. İmam (r.a)'ın yumuşak elbisenin altından siyah renkli kaba bir elbise giymiş olduğunu gördüm. İmam (r.a) tebessüm ederek şöyle buyurdu: "Ey Kamil-i Medeni! Bu kaba elbise Allah içindir ve üzerinden giymiş olduğum bu yumuşak elbise sizin içindir."
Evet, bütün işlerde Allah'ın rızasını göz önünde bulundurmak ve zahiri şahsiyeti de korumak gerekir.
http://bilgisayarbolumu.forumotion.com

Zahiri şahsiyeti de korumak gerekir
1 sayfadaki 1 sayfası